مشارکت گروهی راهنمایان؛ وادی یازدهم و تاثیر آن روی من
یکشنبه 29 تیر 1399 ساعت 04:20 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا (ف) لژیون دوم | ( نظرات )
نخستین مشارکت مکتوب راهنمایان گروه خانواده (نمایندگی صالحی) از دوره نخست، در رابطه با دستور جلسه «وادی یازدهم و تاثیر آن روی من» ارائه شد که در ادامه پیش روی شماست.

همسفر مریم کمک‌راهنمای لژیون هشتم:

انسان برای اینکه همواره بتواند از انرژی لازم برای ادامه مسیر برخوردار باشد باید دو ویژگی را در خود به وجود آورد. نخست باید دانایی خود را افزایش دهد؛ که از طریق تفکر، تجربه و آموزش صورت می‌گیرد.

با افزایش دانایی شخص می‌تواند تغییر جایگاه دهد و این موضوع باعث ایجاد انرژی در شخص می‌شود تا بتواند مسیر خود را هر چه بهتر طی کند. البته انسان به جهت داشتن اختیار، همیشه بر سر دو راهی قرار دارد (خوبی و بدی). اما باید توجه داشته باشیم که نیروهای منفی فقط می‌توانند از طریق القا و الهام انسان را از مسیر خود منحرف کنند. بهترین راه برای کسب انرژی مثبت، حرکت در جهت ارزش‌ها و حفظ تعادل است.


همسفر مرضیه کمک‌راهنمای لژیون پنجم:

در کنگره تفکر کردیم تا بتوانیم امیدوارانه مسئولیت کارهای خود را بپذیریم و به خداوند ایمان داشته باشیم و سعی کنیم قوانین زندگی را به کمک عقل اجرا کنیم. در این مسیر توانستیم راه را پیدا کنیم سپس شروع به برداشت و حرکت کردیم، نقطه تحمل خود را بالا بردیم و به علت جاری بودن انسان، تمام صفات بد گذشته را به نیک تبدیل کردیم. اکنون قصد رسیدن به اقیانوس و دریا را داریم. برای رسیدن به اقیانوس، (آرامش درونی) ابتدا باید چشمه جوشان باشیم. (چشمه یعنی منبعِ آبی، پاک و زلال). من به عنوان همسفر برای پاکی و زلالی خود باید تزکیه و پالایش شوم. یعنی قوانین و فرمان‌های الهی را اجرا کنم و از ضدارزش‌ها دور شوم.

چشمه جوشان منبع آب ذخیره شده و دارای اختلاف ارتفاع برای دریافت انرژی است. در نتیجه من نیز با حضور بموقع در جلسات کنگره60 منابع اطلاعاتی مناسب در مسیر دانایی را کسب می‌کنم و با خدمت کردن و تغییر جایگاه دادن در صدد کسب انرژی برمی‌آیم. این انرژی مفید باعث ایجاد قدرت و اعتماد‌بنفس در من می‌شود. برای تثبیت این انرژی، تغییر جایگاه باید ادامه پیدا کند. مانند تیپر پله‌های مسافر که اگر برگشت کند اختلاف پتانسیل از بین می‌رود و باعث تخریب و نگرانی می‌شود. بنابراین تمام انسان‌ها چشمه وجودی دارند ولی نوع آن فرق می‌کند (ممکن است زلال باشد یا خشک و یا آب گندیده).

چشمه‌ها منابع مختلفی دارند. انسان نیز دارای مراتب دانایی گوناگونی است. انسان باید با دریافت دانش، آگاهی، پیروی از قوانین الهی، فرمانبرداری از راهنما و حفظ حرمت‌های کنگره60 منابع ذخیره شده خود را زیاد کند و با عمل سالم ایجاد انرژی کند تا تبدیل به چشمه جوشان شود. در غیر اینصورت همانگونه که اگر چشمه از درون جوشش نداشته باشد رود خروشان از کار می‌افتد و به باتلاق می‌ریزد؛ انسان نیز تبدیل به فاضلاب‌های جوشانی می‌شود که پر از افکار منفی است.


همسفر سمیه کمک‌راهنمای لژیون یکم:

این وادی توضیح می‌دهد که اختیار در انسان محترم شمرده شده است و اهریمن، یاران و نیروهای آن تنها از طریق الهام و القاء قادر هستند که انسان را از مسیر منحرف کنند. انسان دارای دو ویژگی خوبی و بدی است. درضمن قلمرو جهان مادی، جسم خاکی و مادیات را نیز به انسان داده‌اند. انسان با قوانینی بسیار محکم که از طرف قدرت مطلق اعلام گردیده، در حال زیستن است و نابودی این قوانین امکان‌پذیر نیست.

اگر انسان در مسیر نافرمانی قوانین قرار بگیرد، درهای الهامات الهی و آسمانی به سبب نافرمانی و نفوذ نیروهای اهریمنی بسته شده و به سمت افکار منفی پیش رفته درنتیجه به سوی عدم تعادل سوق پیدا خواهد کرد. اگر انسان در مسیر ارزش‌ها حرکت کند در مسیر آگاهی خواهد بود و تبدیل به چشمه‌ای خواهد شد و به منابع اطلاعاتی دست پیدا می‌کند. درنتیجه اختلاف پتانسیل درونی و بیرون موجب کسب انرژی خواهد شد.

اما زمانی این اتفاق می‌افتد که ظرفیت شخص تغیر کرده باشد و تغیرات در درون و ساختار‌های او بوجود آید. در این موقع اجازه خارج شدن به او داده می‌شود. (تغیر جایگاه استاد امین).

چشمه، مبدأ، منبع و منشأ جریان آب است. چشمه ابتدا خود را پر می‌کند و بعد با آن اختلاف پتانسیل باعث تراوش می‌شود. چشمه، تاریکی‌ها را در دل زمین تجربه کرده و راه بسیاری تا اقیانوس دارد. شرط  نخست این است که باید به رود خروشان تبدیل شود تا بتواند مسیر را طی کند؛ مسیری که هموار نیست و موانع عظیمی در سر راه او قرار دارد. باید با تلاش از کوه‌ها و دره‌های مخوف عبور کند و تمام سنگ‌ها و... را کنار گذارد و به سیر خود ادامه دهد تا به اقیانوس برسد.


همسفر سوگل کمک‌راهنمای لژیون چهارم:

وادی‌یازدهم یکی از امیدبخش‌ترین وادی‌هاست. زمانی که انسان در تنگنای ناامیدی است و از همه‌جا رانده شده به او امید می‌دهد که قدم بردار و حرکت کن تا به خواسته‌ات برسی.

چشمه‌های جوشانی که در طبیعت وجود دارند باید دو ویژگی داشته باشند، این دو ویژگی؛ منابع آب ذخیره و اختلاف پتانسیل است. آموزش یعنی اطلاعات صحیح می‌گیریم و با اختلاف پتانسیل تغییر جایگاه برای انسان بوجود می‌آید. برای درمان مسافرانمان باید ابتدا چشمه‌ای جوشان داشته باشیم تا بتوانیم تبدیل به رود خروشان نیز بشویم تا انشاالله به رهایی برسیم. برای رسیدن به چشمه جوشان و نهایتاً رسیدن به اقیانوس حتما ًباید نیروی پتانسیل قوی داشته باشیم.

باید خواسته داشته باشیم در غیر اینصورت ما در مسیر آموزش و دانایی قرار نمی‌گیریم. در نتیجه رسیدن به وادی‌یازدهم باید با خواسته و آموزش همراه باشد. بنابراین اگر بخواهیم چشمه درونی‌مان جوشان باشد باید با آموزش و اطلاعات صحیح میزان دانایی خود را بالا ببریم. زیرا زمانی که آموزش انسان صحیح باشد و آن را به عمل برساند با عمل سالم در مسیر حرکت قرار می‌گیرد و به هدف، که رسیدن به اقیانوس است می‌رسد.ویرایش و تنظیم: همسفر زهرا(ف)_ لژیون دوم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب راهنمایان،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
زهرا فرهادی لژیون پنجم چهارشنبه 1 مرداد 1399 10:44 ق.ظ
خداقوت به کمک راهنمایان محترم
زهرا چهارشنبه 1 مرداد 1399 10:43 ق.ظ
خداقوت به کمک راهنمایان محترم
همسفر عذرا لژیون ششم دوشنبه 30 تیر 1399 01:05 ب.ظ
خداقوت به راهنمایان عزیز
همسفر فائزه لژیون ششم دوشنبه 30 تیر 1399 09:59 ق.ظ
خداقوت به راهنمایان عزیز شعبه صالحی واقعا لذت بردم
همسفر سهیلا لژیون ششم دوشنبه 30 تیر 1399 05:58 ق.ظ
خدا قوت به همه عزیزان
همسفر زهرازنقایی لژیون دوم یکشنبه 29 تیر 1399 08:00 ب.ظ
خسته نباشید میگم به کمک راهنماهای عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic