مواهب خدمت در سایت
چهارشنبه 5 شهریور 1399 ساعت 11:00 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفرالهه لژیون دوم | ( نظرات )

اخیرا به دلیل شرایط موجود در جهان و محدودیت‌هایی که ویروس کرونا برای همه ایجاد کرده است، کنگره۶۰ هم ناگزیر به محدودیت برگزاری کلاس‌های حضوری شد؛ اما به دنبال این شرایط و به دستور جناب مهندس، تمرکز بر روی لژیون‌های مجازی و فعالیت در سایت و همچنین فضاهای مجازی بیشتر شده است؛ خدمتگزاران سایت نیز مانند همیشه که در پشت پرده‌ها‌ مشغول فعالیت بوده‌اند این بار با نیرویی بیشتر به خدمت خود ادامه دادند. به بهانه فرارسیدن «هفته سایت» مصاحبه‌ای با دو تن از خدمتگزاران وبلاگ همسفران صالحی ترتیب داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

با سلام خدمت شما و عرض تبریک به مناسبت هفته سایت، لطفا به ما بگویید نقطه‌ی آغاز خدمت شما در سایت چگونه رقم خورد؟ (با توجه به اینکه بسیاری از اعضا آموزش‌های لازم را می‌گیرند اما در این خدمت ماندگار نمی‌شوند)

همسفر معصومه: من هم خدمت شما سلام و خسته نباشید می‌گویم. من از ابتدا که وارد کنگره شدم سعی کردم فرمانبردار باشم؛ در مورد خدمت در سایت نیز به پیشنهاد راهنمای خود وارد این کار شدم، اما از آنجا که عاشق خدمت کردن هستم و دوست دارم تا جایی که در توانم هست کاری برای بهتر کردن حال دیگران انجام دهم، در این جایگاه ماندم. انجام این خدمت قبل از دیگران به خودم حس خوب و توانمندی می‌دهد.

 

همسفر زهرا: با سلام و تشکر از همه عزیزان، آغاز کار من در سایت اینگونه رقم خورد که خواهر لژیونی‌ام یعنی الهه عزیزم به من پیشنهاد داد که در وبلاگ همسفران صالحی خدمت کنم، البته اوایل برای من بسیار سخت بود و با خود فکر می‌کردم که از پسِ انجام این کار بر‌نمی‌آیم اما هر چقدر بیشتر کار می‌کردم حال بهتری به من می‌بخشید و در این میان الهه جان به من آموزش‌های زیادی دادند. یکی دیگر از دلایلی که من در سایت ماندگار شدم علاقه زیاد من به نوشتن و رساندن مفاهیم از طریق تنظیم عکس بود که باعث شد در سایت خدمت کنم.

به نظر شما فعالیت در فضاهای مجازی مثل سایت کنگره، اینستاگرام و... تا چه میزان برای انتقال پیام کنگره۶۰ به جهانیان، ضروری است؟ 

همسفر معصومه: امروزه همه ارتباطات در کل جهان از طریق فضای مجازی و اینترنت امکان‌پذیر است، و چه بهتر که در کنگره۶۰ نیز این امکان وجود دارد تا اطلاعات و دانشِ درمان اعتیاد که برای بسیاری از مردم جهان ناشناخته است، از این طریق به دست همه برسد و همه بتوانند از این علم بهره ببرند تا به سمت بهبود و درمان بروند. خیلی خوشحالم که کنگره۶۰ مانند همه دستگاه‌های رده بالا همیشه از همه امکانات برخوردار و به روز است.

همسفر زهرا: به نظر من فعالیت در فضای مجازی و درج دلنوشته‌ها یا مقالات دوستان در سایت، و همچنین انتخاب برچسب‌های مرتبط با مطالب، باعث می‌شود تا کسانی که در اینترنت به دنبال راهی برای درمان اعتیاد هستند، با کنگره ۶۰ آشنا شوند و با خواندن مطالب امیدوار کننده‌ی همسفران و مسافران، جذب این مکان شوند.


خدمت در سایت به ذاته خدمت در پشت پرده‌هاست، این مسئله از خودگذشتگی فرد را می‌طلبد، شما از اینکه فعالیت‌هایی را انجام دهید و گاها حتی اسمی از شما در میان نباشد، چه احساسی دارید؟ 

همسفر معصومه: مهم نیست که اسمی از من باشد یا نه، مهم دانش کنگره است که گسترش یابد و من خوشحالم که نقشی در این زمینه دارم.

همسفر زهرا: یکی از موضوعاتی که باعث شادی من است دیدن عکس‌هایی ‌ست که خودم آنها را برای سی‌دی‌ها و دستور جلسات هفتگی درست کرده‌ام و اکنون در سایت‌های مختلف همسفران و مسافران استفاده می‌شود، درست است که نام من در آنها درج نشده اما من از این موضوع انرژی زیادی می‌گیرم و دیگر اینکه دلنوشته‌‌های همسفران عزیز را که ویرایش و تنظیم می‌کنم، هر کدام به من یک پند و یا آموزش می‌دهند و حتی در بعضی از مواقع من آنها را در زندگی خودم اجرا کرده‌ام.

با توجه به اینکه خدمت در سایت کاری مداوم است و اخیرا گزارشِ لژیون‌های مجازی هم به آن اضافه شده، شما چگونه با این چالش برخورد می‌کنید؟ آیا برای فعالیت‌های سایت برنامه‌ریزی خاصی را دنبال می‌کنید؟ 

همسفر معصومه: اتفاقاً انجام این خدمات به زندگی خودم هم نظم داده است؛ من به عنوان یک خانم موظف به انجام کارهای منزل هستم و همینطور در بیرون از منزل هم با همسرم همکاری دارم، به همین خاطر باید کارهایم را روی نظم و برنامه خاصی تنظیم کنم تا بتوانم به همه آنها رسیدگی کنم. طبق آموزش‌های کنگره ما باید هر کاری را به نحو احسن انجام دهیم و در کار خود بهترین باشیم، من هم با برنامه‌ریزی سعی می‌کنم که هر کاری را در جای خود و به بهترین شکل انجام دهم.

همسفر زهرا: با آمدن بیماری کرونا و تشکیل لژیون‌های مجازی کار ما در سایت خیلی زیاد بود اما به هر حال این یک وظیفه‌‌ای بود که من تقبل کرده بودم و با لذت، تمام وقت خود را تنظیم می‌کردم و آن‌ها را انجام می‌دادم، اما در دو ماه اخیر که چند نفری از همسفران به جمع خدمتگزاران وبلاگ افزوده شده‌اند، کار من کمتر از قبل شده است و من از این موضوع خوشحال هستم، زیرا فرصتی است که دیگران هم از خدمت کردن در سایت لذت ببرند و آموزش بگیرند.

در پایان به ما بگویید فعالیت در سایت چه دستاوردهایی در صور آشکار و پنهان برای شما داشته است؟ آیا شما به جمله‌ی معروف (برکت خدمت‌هایت به زندگی‌ات جاری باد) رسیده‌اید؟

همسفر معصومه: اولین برکت خدمت در سایت این است که نظم و انضباط در زندگی من ایجاد شده، اما بزرگترین توفیق من این است که می‌توانم از وجود چندین راهنما بهره ببرم. قبل از این کمتر به سایت سر می‌زدم یا نکات آن را سرسری می‌خواندم اما اکنون چون باید روی مطالب کار کرده و آنها را ویرایش کنم، قطعاً باید دقت بیشتری داشته باشم و طبیعتاً مطالب بیشتری هم می‌آموزم. از راهنمای عزیزم خانم پروشات بسیار ممنونم که پیشنهاد این کار را به من دادند، چون به این وسیله آموزش‌های من چند برابر شده است. امیدوارم که بتوانم مسئولیت خود را به نحو مطلوب و بهترین شکل ارائه دهم و خوشحالم که نقشی در گسترش علم کنگره۶۰ دارم و آرزو می کنم که خواسته جناب مهندس یعنی تأسیس دانشگاه بین‌المللی کنگره۶۰ هرچه زودتر محقق شود.

همسفر زهرا: فعالیت در سایت به من انرژی زیادی می‌دهد اکنون که جلسات در کنگره تعطیل است به واسطه خدمت در سایت می‌توانم مشارکت‌های عزیزان درباره دستور جلسات و سی‌دی‌ها را تایپ کنم، گویی آنها در اعماق دل من حک می‌شوند و از انرژی مثبت آنها شادی زیادی در من به وجود می آید؛  در صور پنهان من نیز تاثیر زیادی گذاشته زیرا با نوشتن مشارکت‌های دوستان، دانایی و جهان‌بینی من نسبت به مشکلات و مسائل زندگی‌ام بیشتر شده است. به نوعی من نیز از تجربه تک تک عزیزانی که موفق شده‌اند مشکلاتشان را از راه درست حل کنند، استفاده می‌کنم.

در آخر از مسئولان سایت در کنگره۶۰ سپاس‌گزارم که مطالب و تجربیات دیگران را در اختیار عام قرارمی‌دهند و از مسئولان وبلاگ نمایندگی صالحی بهار، الهه و لیلای عزیزم نیز سپاسگزارم. خداوند یار و نگهدارتان باد.

 

«در پایان مسئول وبلاگ همسفران صالحی این هفته را به تمامی خدمتگزاران در بخش سایت در سراسر نمایندگی‌های کنگره60 و به خصوص خدمتگزاران نمایندگی صالحی تبریک عرض می‌نماید؛ همسفران پرتلاشی که از گذشته بذر این خدمت را آبیاری کردند تا امروز از میوه‌ی آن بهره بگیریم؛ همسفر بهار، همسفر لیلا، همسفر زهرا و همسفر سپیده، خدمتتان مستدام».

 

تهیه و تنظیم: همسفر الهه – لژیون دوم


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر بهار راهنمای لژیون ششم چهارشنبه 12 شهریور 1399 07:30 ق.ظ
خداقوت به زهرا جلن و معصومه عزیز
همسفر مینا لژیون ششم سه شنبه 11 شهریور 1399 10:51 ق.ظ
خدا قوت خدمت عزیزان
همسفر زهرا ف لژیون دوم شنبه 8 شهریور 1399 03:45 ب.ظ
خداقوت به دو عزیز و سایر خدمتگزارن سایت بابت زحمات و تلاش های شبانه روزی ایشان به ویژه خانم بهار و الهه عزیز که بی منت تمام داشته های خود را در اختیارمان قرار دادند. گفتگوی بسیار دلنشین و زیبایی بود. عرض تبریک به مناسبت هفته سایت. امیدوارم که پاینده باشید
همسفر نرگس شنبه 8 شهریور 1399 01:57 ب.ظ
با سلام،هفته سایت را به تمامی خدمتگزاران وبلاگ و سایت، مخصوصا خدمتگزاران وبلاگ همسفران صالحی، زحمتکشان بی ادعایی که دیده نمی شوند ولی آثارشان باعث دیده شدن بسیاری می شود و باعث وصل شدن افراد زیادی به زندگی می شوند و به نوعی چراغی برای هدایت در تاریکی است، تبریک می گویم، انشالله خداوند به تمامی یشان برکت در زندگی و آرامش عطا فرماید.
پروشات پنجشنبه 6 شهریور 1399 09:34 ب.ظ
ممنون خدا قوت به تمام بچه های سایت که زحماتشون جران پذیر نیست خدارو شکر میکنم که معصومه و زهرا جان توی همچین جایگاه مقدسی خدمت میکنند و از الهه و بهار و زهرای عزیزم برای یاری رسوندن بی دریغ به تازه واردین در این جایگاه کمال تشکر و قدر دانی رو دارم
سارا از لژیون سوم پنجشنبه 6 شهریور 1399 09:21 ب.ظ
باتشکر اززحمات کشان سایت وتشکر ویژه از خانمهامعصومه وزهرای عزیز موفق باشید
مرضیه همسفر داود پنجشنبه 6 شهریور 1399 05:27 ب.ظ
خداقوت به تمامی خدمتگزاران عزیز وتبریک به مناسبت هفته سایت به الهه عزیز وهمکاران عزیزشون
همسفر معصومه لژیون سوم چهارشنبه 5 شهریور 1399 10:00 ب.ظ
خداقوت میگم به الهه عزیز برای تنظیم این مطالب و زحمتی که کشیدن
همسفر الهام لژیون دوم چهارشنبه 5 شهریور 1399 07:24 ب.ظ
خدا قوت به هردو عزیز خیلی زیبا بود و تبریک به همه خدمتگزاران سایت شعبه صالحی وممنون به خاطر تمامی زحمات این عزیزان مستدام باشید انشالله
همسفر الهه لژیون دوم چهارشنبه 5 شهریور 1399 07:15 ب.ظ
ممنونم از زهرا جان و معصومه ی عزیز برای فرصتی که در اختیار ما قرار دادند و این مصاحبه رو به زیبایی رقم زدند، هفته سایت رو به تمام عزیزانم در وبلاگ صالحی و به همه ی خدمتگزاران سایت تبریک میگم
همسفر زهرا زنقایی لژیون دوم چهارشنبه 5 شهریور 1399 01:33 ب.ظ
خداقوت به دوستان عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات