وقتی قلم به دست می‌گیرید، دیگر تنها نیستید
سه شنبه 11 شهریور 1399 ساعت 09:08 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفرالهه لژیون دوم | ( نظرات )

جلسه نهم از دوره بیست و چهارم کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران کنگره60، نمایندگی صالحی به استادی همسفر الهه، نگهبانی همسفر معصومه و دبیری همسفر فائزه با دستور جلسه «از سایت کنگره60 چگونه استفاده می‌کنم، مقاله نویسی» در روز سه‌شنبه 11شهریورماه 1399 ساعت 17 بعدازظهر آغاز به کارکرد.


سخنان استاد:

امروز به دستورجلسه سایت در دو بخش می‌پردازیم:

بخش اول تاثیر فضای مجازی در دنیای امروز و بخش دوم تجربه شخصی من از فعالیت در این خدمت. در مورد بخش اول باید بگویم که همانطور که می‌دانید فضای مجازی در دنیای امروز، نقش بسیار تعیین کننده‌ای دارد، تا جایی که وقتی پرسشی برای ما بوجود می‌آید شاید اولین کارمان جستجو در اینترنت باشد. این موضوع در مورد معضل بیماری اعتیاد هم صدق می‌کند و قطعا بسیاری از افراد در فضای اینترنت به دنبال راه حلی برای آن می‌گردند. در این میان جمعیت احیای انسانی کنگره۶۰ به عنوان قوی‌ترین پایگاه درمان اعتیاد مانند همیشه پیشتاز بوده و از 18 سال قبل فعالیت سایت رسمی خود را آغاز نمود. خوشبختانه این فعالیت تا به امروز پیشرفت‌های چشمگیری داشته و فعالیت‌های اینستاگرامی و دیگر فضاهای مجازی نیز به آن اضافه شده است. به خصوص با شرایطی که بیماری کرونا برای جهان و همینطور کشورمان بوجود آورد، بیش از هر زمانی ما را متوجه اهمیت سایت و فضاهای مجازی ساخت. این فعالیت‌ها همچنین سبب معرفی هرچه بیشتر کنگره۶۰ به عموم مردم شده است.

بنیان کنگره۶۰ جناب آقای مهندس دژاکام بعنوان شخصی که ناجی زندگی همه ما و بسیاری دیگر بوده است و همینطور بعنوان شخصی که ما را از دنیای تاریک جهل خارج کرده و به نور رسانده، برای همه ما عزیز و محترم است. حال همه می‌دانیم که آرزوی بزرگ جناب مهندس تاسیس آکادمی بین المللی اعتیاد است، (حتی در آرزوهای انسان‌های بزرگ هم می‌توان سخاوت و عشق بی قید و شرط را لمس کرد)، برای انجام این حرکت زیبا و ارزشمند ما نیازمند سه فاکتور مهم هستیم: حمایت مالی، حمایت علمی و اطلاع رسانی به جهانیان. مورد سوم اهمیت و نقش فضای مجازی را مشخص می‌کند، چراکه وقتی این آکادمی تاسیس شود نیازمند معرفی به جهانیان است تا افراد با هر ملیت، نژاد و مذهبی بتوانند در این آکادمی آموزش بگیرند و انشاالله روزی را شاهد باشیم که این علم در سراسر گیتی روان شود. 

اما بخش دوم؛ تجربه ی من از خدمت در وبلاگ:

خدمت در کنگره۶۰ به‌صورت رایگان است و هیچ شخصی در اینجا ریالی در قبال فعالیت‌هایش دریافت نمی‌کند، اما این حسِ جاذبه از کجا می‌آید که خیلی اوقات مثلا فرد از اینکه در انتخابات نگهبانی رأی نیاورده است آنقدر ناراحت می‌شود؟!!  در کجای دنیا می‌توان این معجزات را دید آن هم در روزگاری که همه به دنبال مادیات هستند؟ پاسخ «عشق» است و به قول آقای مهندس «خدمتگزاران در صور ظاهر پاداشی دریافت نمی‌کنند اما در صور باطن بالاترین پاداش‌ها را دریافت می‌کنند». حالِ خوش و احساس مفید بودن یکی از این پاداش‌هاست. این همان معجزه‌ای ست که من را شیفته‌ی خود می‌کند.

از روزی که خدمت در سایت را آغاز کردم احساس مادری را داشتم که با تمام عشق در حال پرورش فرزندش است؛ البته که عزیزان بسیاری قبل از من بذرِ این خدمت را آبیاری کردند و به بهترین شکل آن‌را تقدیم من کردند. من نیز از روزی که این امانت را گرفتم تمام تلاشم را کردم تا بهترین نوعِ آموخته‌هایم را در آن اجرا کنم.

خدمت در سایت به من درس‌های زیادی داد؛ هر روز خدمت برای من تمرینِ عدالت بود، تمرین صبوری، تمرین همدلی و تمرین بالا بردن ظرفیتم بود و در نهایت همه این‌ها تمرینی برای تبدیل شدن به وجودی بود که شایسته‌ی نام انسان باشد. در دلِ این خدمت دنیای عظیمی از تجربه‌های تک‌تک شما عزیزان بود و من با هر دلنوشته‌ی شما زندگی کردم، اشک ریختم، لبخند زدم و دوباره به زندگی امیدوار شدم. 

اگر بخواهم از تاثیر گذاری قلمِ شما بگویم بهترین مثال حلقه‌های روی سطح آب است؛ وقتی سنگی را به درون آب می‌اندازیم اولین حلقه روی سطح آن پدیدار می‌شود و بعد حلقه‌ی بزرگتر و بعدی باز هم بزرگتر... هر کلامی که از دلِ شما به نوشتار تبدیل می‌شود همین اثر را در دنیای ما می‌گذارد! نوشته‌ی شما میتواند حلقه‌ای کوچک باشد که ممکن است حتی سال‌ها بعد به چشم جستجوگری خسته بیفتد که ناامیدانه در اینترنت به دنبال راه نجاتی می‌گردد و همین نوشته یکمرتبه دنیایش را دگرگون می‌کند. می‌خواهم بگویم هر کدام از شما تا چه اندازه اهمیت دارید و تا چه اندازه می‌توانید تاثیرگذار باشید، شما می‌توانید شعاع این حلقه‌ها را تا بی کران‌ها گسترش دهید.

وقتی قلم به دست می‌گیرد (قلمی که خداوند به آن سوگند یاد کرده)، دیگر تنها نیستید، القائات مثبت از زمین و آسمان به شما یاری می‌رسانند تا پیامِ عشق و نور را گسترش دهید. این است معجزه‌ی قلم و حرکت در مسیری که  خداوند وعده داده است.

در پایان از جناب مهندس بسیار سپاسگزارم که فرصت خدمت را به ما داد و این هفته زیبا را به عزیزانم که به من آموزش‌های بسیاری دادند (همسفر بهار و لیلا) تبریک می‌گویم و از همکاران امروزم که بی‌توقع در خالصانه‌ترین حالت ممکن به من یاری می‌رسانند بسیار سپاسگزارم و امیدوارم نهایت بهره را از این خدمت داشته باشند.

 «در ادامه جشن سایت خدمتگزاران وبلاگ صالحی با حضور اسیستنت محترم، مرزبانان و اعضای نمایندگی برگزار شد»تایپ و نگارش: همسفر الهه – لژیون دوم

عکاس: همسفر لیلا – لژیون دوم


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران، جشن‌های نمایندگی صالحی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهرا زنقایی لژیون دوم یکشنبه 16 شهریور 1399 04:40 ب.ظ
خسته نباشید میگم به تمامی اعضای خدمتگزار سایت
امیدوارم که همگی در این مسیر پایدار باشید.
عباس زمانی، رودکی جمعه 14 شهریور 1399 09:18 ق.ظ
خدا قوت و خسته نباشید به همه خدمتگزاران مخصوصا خدمتگزاران سایت و این هفته را به همگی آنها تبریک می گویم و تشکر ویژه از سرکار خانم بهار که در این زمینه آموزشهای نابی به عوامل سایت دادند.
پاینده باشید
همسفر عذری لژیون ششم پنجشنبه 13 شهریور 1399 08:27 ق.ظ
خداقوت به استاد عزیز از مطالبتون لذت بردم
تشکر از وبلاگ نویسان نمایندگی
همسفر نرگس چهارشنبه 12 شهریور 1399 11:28 ب.ظ
با سلام و خداقوت به استاد و نگهبان و دبیر،از همه اعضای نمایندگی هم که با حضورشون و حمایتشون به اعضای سایت انرژی دادن بسیار سپاسگزارم
همسفر الهام لژیون دوم چهارشنبه 12 شهریور 1399 11:24 ب.ظ
خدا قوت به تمامی خدمتگزاران سایت و خسته نباشید به استاد و نگهبان و دبیر عزیز موفق باشید
همسفر زهرا ف لژیون دوم چهارشنبه 12 شهریور 1399 06:38 ب.ظ
خداقوت به استاد عزیز و دبیر و نگهبان و خدا قوت و تبریک به اعضای محترم وبلاگ نمایندگی صالحی بابت تمام خدمات شبانه روزیشان
همسفرمعصومه لژیون۵ چهارشنبه 12 شهریور 1399 02:10 ب.ظ
خداقوت
همسفر معصومه لژیون سوم چهارشنبه 12 شهریور 1399 01:38 ب.ظ
خداقوت امیدوارم همیشه موفق باشید الهه جان
همسفر بهار راهنمای لژیون ششم چهارشنبه 12 شهریور 1399 01:26 ب.ظ
خداقوت به تمامی خدمتگزاران سایت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات