لژیون‌مجازی؛ خلاصه‌عملکرد لژیون‌دوم(وادی چهاردهم بخش اول)
یکشنبه 20 مهر 1399 ساعت 09:43 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا ک لژیون دوم | ( نظرات )
جلسه سوم از دوره دوم لژیون‌های مجازی همسفران کنگره۶۰ (روز‌های شنبه) نمایندگی‌ صالحی در روز شنبه 19مهرماه 1399 در فضای مجازی و با استادی راهنما همسفر الهه و مشارکت همسفران، در ساعت 18 آغاز به کار کرد.
در ادامه خلاصه عملکرد لژیون دوم در باب دستور جلسه هفتگی (هفته ایجنت و مرزبان) و سی‌دی (وادی چهاردهم بخش اول) از مهندس دژاکام پیش روی شماست.
ادامه مطلب

 خلاصه سخنان مشارکت کنندگان در رابطه با دستور جلسه: ( هفته ایجنت و مرزبانان)

_ جناب مهندس به ما آموزش دادند هر نعمتی که به ما اعطا می‌شود باید شکرگزار آن باشیم،  همانطور که همگی می‌دانیم در کنگره چهار جشن داریم که یکی از آن‌ها جشن ایجنت و مرزبانان است، ما در این هفته آموزش می‌گیریم که چگونه از افرادی که به ما خدمت می‌کنند قدردانی کنیم و تمام تاکید جناب مهندس روی قدردانی و شناخت زحمات این عزیزان است.

_ اگر شرایطی برایمان فراهم شده که در یک مکان سرپوشیده جمع شده‌ایم، از لحاظ گرما و سرما مشکلی نداریم و نظم و فضای مناسبی برایمان مهیاست این‌ها هیچکدام انجام نمی‌گرفت اگر زحمت‌های ایجنت و مرزبانان نبود. بنابراین ما وظیفه داریم که به نحو احسنت از این عزیزان قدردانی کنیم.

جناب مهندس فرمودند: که فکر نکنیم اگر مبلغی در پاکت میگذاریم این لطف ماست بلکه این وظیفه ماست که در برابر خدمت هایی که به ما می‌شود قدردانی کنیم. در کنگره60 آموختهایم که کفر ورزیدن فقط این نیست که ما منکر خدا شویم بلکه با پنهان کردن خوبی‌های دیگران و ندیدن زحمات آن‌ها درواقع کفر ورزیدهایم. اعضای کنگره60 باید در تمامی جشنهایی که برگزار می‌شود از جایگاه‌ها قدردانی کنند و اینها تمرین عملی آموزشهایی است که دریافت کردیم.


خلاصه سخنان مشارکت کنندگان در رابطه با سی‌دی (وادی چهاردهم بخش ۱)

-در ابتدای سی دی وادی چهاردهم جناب مهندس فرمودند: تمامی ادیان الهی آمدند تا عشق و محبت را به انسان بیاموزند. در ادامه، برای مثال از کتاب مقدس استفاده کردند و گفتند: ۱۱۴ سوره در کلام الله داریم و همه آن‌ها با عبارت زیبای "بسم الله الرحمن الرحیم" آغاز شده‌اند و جالب اینجاست که قبل از گفتن هر کلام و آیه‌ای، ابتدا به بخشندگی و مهربانی خداوند اشاره شده است. نکته اینجاست که اگر انسان مفهومِ واقعی یک چیز را بداند، شاید نتواند عادی رفتار کند مثلاً ما در خیلی مواقع از عبارت "بسم الله الرحمن الرحیم" استفاده می‌کنیم ولی همین عبارت معنایی بسیار عمیق‌تر از تصور ما دارد.

-وادی عشق همانطور که از حجم و تعداد سی‌دی‌هایش مشخص است مبحثی بسیار عمیق را شامل می‌شود و هر کلمه آن احتیاج به تفسیر و تفکر بسیار دارد. در بخشی از تیتر این وادی آمده که "نگهبانان ماوراء به آنچه در زمین می‌گذرد نیازمندند". این عبارت به آن مفهموم است که هم اهالی آسمان به وقایعی که در زمین اتفاق می‌افتد احتیاج دارند و هم اهالی زمین به وقایع آسمان نیازمندند؛ این تبادلِ اتفاقات و نتایجِ آن‌ها، حالتی رفت و برگشت دارد و نشان دهنده متصل بودن این سیستم‌ها به یکدیگر است. اگر دقت کنیم متوجه می‌شویم که این همان دلیلی است که می‌گویند هر نفسی که پا به زمین می‌گذارد، یک ماموریت مهم را با خود دارد و انجام این ماموریت روی زمین تا چه اندازه مهم است و می‌تواند روند یک اتفاق سرنوشت ساز را حتی در آسمان‌ها رقم بزند.

-در قسمت دیگر تیتر آمده: "بشکافید آنچه شکافتنی نیست.." یعنی حتی آن چیزی که به نظر می‌آید شکافتنی، قابل حل و بررسی نیست، در دل آن‌ها بروید و بشکافید (راه حل مشکلات را بیابید). برای مثال مسئله اعتیاد که همه دنیا هنوز هم می‌گویند قابل حل نیست ولی در کنگره60 دیدیم که حل شد. اما شکافتن در اینجا دو تعبیر دارد: یکی شکافتن در حل مسائلی که فکر می‌کنیم راه حلی ندارند، و تعبیرِ دیگر شکافتن دل‌هایی است که شاید به ظاهر مثل سنگ سخت شده‌اند، من فکرمی‌کنم این قسمت بسیار قابل تأمل است که ما می‌توانیم در دلِ سنگدل ترین انسان‌ها هم نفوذ کنیم!

-در این وادی سه خطابه ایراد می‌شود که نخستین خطابه درباره اضداد است؛ در واقع همان چیزی که باعث حرکت در جهان می‌شود و تحولات انسان را بوجود می‌آورد اضداد است. اضداد یعنی تاریکی در مقابل روشنایی، راستی در مقابل دروغ، ترس در مقابل شجاعت، عشق در مقابل نفرت، یعنی هرچیزی مقابل ضدش قرار می‌گیرد و مانند یک تکانه باعث حرکت و بیداری در انسان می‌شود. انسان‌ها معمولاً در برابر اضداد به دو صورت عمل می‌کنند: انسان‌های ناآگاه زمانی که در مقابل سختی و مشکلات قرار می‌گیرند خیلی زود از خودشان عکس‌العمل نشان می‌دهند و حالت دفاعی می‌گیرند ولی انسان‌های خردمند معمولاً در ابتدا تفکر می‌کنند و بعد وارد عمل می‌شوند.

 

-در این وادی اشاره شده است که انسان‌های راستین از فواصل دور به گرد هم جمع می‌شوند همانطور که ما در جزوه جهان بینی هم آموختیم ذرات مشابه هم می‌گردند و یک دیگر را پیدا می‌کنند و یک ساختار را تشکیل می‌دهند، حال بسته به نوع ذرات، ساختار می‌تواند مثبت یا منفی باشد. این موضوع در مورد انسان‌ها نیز صدق می‌کند.

 

-نکته اساسی در این وادی که به ما یاد آوری می‌کند: آن چیزی که در نوع روابط و پیوند انسان‌ها تعیین کننده است، روابط خویشاوندی و لفظی نیست بلکه محبت است. شاید فرد با بسیاری دیگر پیوند خویشاوندی داشته باشد ولی وقتی دور هم جمع می‌شوند فقط از هم ایراد می‌گیرند و دنبال فرصتی هستند که یکدیگر را قضاوت کنند ولی گاهی نیز در جمع دوستان مثل جمع کنگره60 با اینکه هیچ خویشاوندی بین افراد وجود ندارد اما آنقدر پیوند محبت قوی وجود دارد که حاظر هستند هرکار و از خودگذشتگی برای یکدیگر انجام دهند.

تایپ : همسفر بیتا_ لژیون سوم 
تنظیم: همسفر زهرا (ک)_ لژیون دوم 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی مجازی همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سارا از لژیون سوم سه شنبه 22 مهر 1399 12:49 ق.ظ
خدا قوت به راهنمای لژیون دوم وتمامی بچه ها . عالی بود
دوشنبه 21 مهر 1399 02:24 ق.ظ
بسیار عالی خداقوت به دوستان عزیز و خانم الهه مهربون
همسفر زهرا ک لژیون دوم دوشنبه 21 مهر 1399 02:15 ق.ظ
خدا قوت به راهنمای عزیزم و همه دوستان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic