کارگاه آموزشی خصوصی همسفران؛ هفته همسفر
دوشنبه 3 دی 1397 ساعت 10:08 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا (لژیون دوم) | ( نظرات )
جلسه هشتم از دوره بیستم کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه همسفران کنگره 60، نمایندگی صالحی  به استادی همسفر الهام  و به نگهبانی همسفر اکرم و به دبیری همسفر زهرا با دستور جلسه «هفته همسفر» در روز دوشنبه 3 دی ماه 1397 در ساعت 16 بعدازظهر آغاز به کارکرد.

این دستور جلسه از اهمیت بیشتری برای همسفرها برخوردار است چراکه نقش یک همسفر و وظایف یک همسفر درروند درمان بیماری اعتیاد یک مسافر مهم و مؤثر است. یک همسفر می‌تواند با علم، دانایی، آگاهی و آموزش گرفتن از کنگره 60 باعث سقوط و تباهی یا رهایی و سرافرازی مسافر شود و با آموزش گرفتن علم و آگاهی می‌تواند مسافرش را به پله‌های بالاتر هدایت کند.

من خودم یکی از افرادی بودم که به اصرار مسافرم وارد کنگره شدم و فکر می‌کردم باید برای درمان مسافرم بیایم، اوایل که می‌آمدم با خودم می‌گفتم برای دل‌خوشی اوست ولی زمانی که در لژیون مطرح کردم راهنمایم گفت تو باید برای خودت بیایی برای آموزش گرفتن و ما باید این دید را تغییر بدهیم.

هم‌اکنون هدف من از آمدن به کنگره آموزش گرفتن، بالا بردن آگاهی، به تعادل رسیدن، آرامش و رسیدن به حس‌های خوب است.

باید نگرش و دید ما عوض شود. اصل قضیه این است که خودمان باشیم؛ بنابراین باید ابتدا جایگاه خودمان را به‌عنوان یک همسفر بپذیریم. چراکه در کنگره همسفر به فردی گفته می‌شود که سابقه مصرف هیچ‌گونه مواد مخدری را ندارد و برای رشد و اهداف کنگره تلاش می‌کند و یکی از این اهداف به تعادل رسیدن یک همسفر و رشد همسفر است.

منِ همسفر زمانی می‌توانم به این تعادل نزدیک شوم که در جلسات آموزشی شرکت کنم، سر لژیون بنشینم، از نشریات استفاده کنم تا بتوانم به درجه‌ای دانایی برسم.

نخست آنکه آموزش‌هایی را که در این مکان می‌گیرم، به ما شناخت می‌دهد و این شناخت به‌مرورزمان موجب تغییر دیدگاه و افکار من می‌شود و می‌توانم تغییر کنم. این تغییر را می‌توانم ابتدا در خودم، سپس در مسافرم، اعضای خانواده‌ام و بعد در جامعه و مکان‌های دیگر به وجود بیاورم و این جزء آموزش گرفتن در این مکان مقدس و جزء همراهی در اینجا یا شرکت در جلسات و کلاس‌ها امکان‌پذیر نیست.

دوم اینکه آموزش‌ها را که گرفتیم باید به اجرا درآوریم. این آموزش‌ها را در خودمان تقویت کنیم که چه‌کاری بکنیم و چگونه این‌ها را عملی کنیم. مهم آن است که در محیط خانه، خانواده و محیط بیرون از این مکان بتوانیم این آموزش‌ها را عملی کنیم و بستر مناسبی مهیا کنیم تا یک مسافر با آرامش بیشتری مسیر درمان خودش را طی کند.

من در اینجا یاد سه مؤلفه جناب مهندس حسین دژاکام افتادم که می‌گفتند: زمان مناسب، مکان مناسب و کلام مناسب. قطعاً اگر منِ همسفر بدانم چه زمانی حرفی بزنم، چه‌کاری انجام بدهم و با چه لحنی صحبت کنم؛ آن موقع مثمر ثمر خواهد بود و آن موقع نتیجه مطلوب را خواهم گرفت.

جناب آقای مهندس حسین دژاکام پشت هر کار، صحبتی و نوشتاری که انجام می‌دهند یک تفکر خاصی نهفته است. اگر منِ رهجو به آن بینش، آگاهی و دانایی برسم به آن پی خواهم برد.

آقای مهندس نخستین کاری که در مورد همسفرها انجام دادند، این بود که اجازه دادند همسفر پا به‌پای مسافر بیاید و در کلاس‌ها شرکت کند و آموزش ببینند. این باعث همدلی و هم‌زبانی بین مسافر و همسفر ‌شد.

این موضوع باعث ‌شد نقطه‌ضعف‌هایشان را پیدا و شروع به حل آن‌ها کنند. دیگر اینکه این کار باعث شد همان‌طور که تخریب‌هایی در سیستم ایکس یک همسفر به‌واسطه افکار منفی ایجادشده، با شرکت در کلاس‌ها و به‌مرورزمان و تغییر در دیدگاه ترمیم شود.

این بازسازی و تغییر دیدگاه یعنی همان آموزش جهان‌بینی است که بارها در کنگره به آن اشاره‌شده است و این مثمر ثمر خواهد بود.

استفاده از واژه همسفر و مسافر به‌جای مصرف‌کننده و یا خانواده یک فرد مصرف‌کننده، واژه‌های بسیار زیبایی هستند و باعث می‌شوند که از القاب دیگری استفاده نشود.

اینکه یک مسافر و یا همسفر با خیال راحت‌تر بیاید و مسیر درمانی را طی کند لازمه داشتن دید دیگری که است. اگر از لحظه‌ای که وارد کنگره می‌شوی وقتی یک همسفر یا مسافر خطاب می‌شوی این یعنی باید از همین حالا شروع به تغییر نمایی و تغییرات را در خودت ادامه دهی

سوم اینکه قرار دادن این دستور جلسه، زیباترین کاری بود که انجام‌شده‌ است. این تشکر و قدردانی‌هایی که انجام می‌شود و جشنی که در پیش روداریم در روز پنج‌شنبه بسیار جالب است و این کار به نظر من بها دادن، امنیت دادن به همسفر است و این راه را با امیدواری بیشتری انرژی بیشتری گرفتن یک همسفر برای تکامل خودش حساب کند.

مطلب دیگر اینکه همسفر در کنار تمام آموزش‌هایی که در کنگره 60 می‌گیرد باید یک مؤلفه را در خودش تقویت کند و آن داشتن صبر است؛ داشتن صبر یکی از مؤلفه‌هایی است که در وادی پنجم هم برای عبور از پله‌های خروج و اضطرار به آن اشاره‌شده و می‌گوید نباید شتاب و عجله در این کار باشد و به‌مرورزمان و به‌آرامی به سیستم‌هایی که ازکارافتاده زمان بدهیم تا در طول آن زمانی که تعیین‌شده شروع به بازسازی ‌کند.

در پیام سفر اول هم آمده «همسفر! تو بر مرکبی نشسته‌ای که گرچه دیر به مقصد می‌رسی، اما سالم و کامیاب خواهی رسید. پس عجله نکن و در جای خود بنشین و تا مقصد به آنچه علاقه داری مشغول باش تا با کمک خودت و یاری همسفران به پایان نقطه برسی؛ اما بیندیش که وقتی این سفر تمام شد آنجا تو را پاداشی نیکو خواهد بود و آن پاداش بند عشقی است که بین تو و قدرت مطلق برقرار می‌گردد.»

این یعنی همسفر ممکن است به مقصد دیر برسد ولی سالم خواهد رسید. پس عجله نداشته باشیم و به مسافرها و به خودمان زمان بدهیم؛ قطعاً با مرور زمان به مسیری که تکامل است، خواهیم رسید. امیدوار هستم همه ما همسفران، هم‌سفرهای صبوری باشیم. و در ادامه دبیر دوم دور بیستم از دبیر گذشته تقدیر به عمل آورد.
و در ادامه ابتدا به همسفرانی که عضو لژیون مالی کنگره بودند لوح یادبود اهدا شد. 

و سپس به همسفران لژیون پنجم که حامی زمین و جشن گلریزان بودند، لوح یادبودی اهدا شد.تایپ، نگارش و عکاس: همسفر لیلا - لژیو دوم
ویرایش: همسفر بهار

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
معصومه همسفرلژیون۵ پنجشنبه 6 دی 1397 08:57 ب.ظ
خداقوت
همسفر فاطمه چهارشنبه 5 دی 1397 07:34 ق.ظ
خدا قوت خدمت سه عزیز
همسفر اکرم لژیون ششم نمایندگی صالحی سه شنبه 4 دی 1397 08:16 ب.ظ
تبریک خدمت همه همسفران عزیز. خداقوت خدمت استاد ارجمند وتبربک به زهرا عزیزم
مسافر مجید سه شنبه 4 دی 1397 02:46 ب.ظ
خدا قوت
همسفر لیلا لژیون دوم نمایندگی صالحی سه شنبه 4 دی 1397 02:35 ب.ظ
خداقوت الهام عزیز جلسه پرباری بود
و تبریک به زهرای عزیز بابت جایگاه دبیری انشالله جایگاه های بالاتری را تجربه کنی
همسفر بهار لژیون ششم سه شنبه 4 دی 1397 02:16 ب.ظ
شادباش به همه همسفرهای ارجمند
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: